Relacja z meczu

Autor:

Utworzono:

17.04.2017

Spotkanie mających aspiracje do awansu gospodarzy z walczącym o utrzymanie zespołem z Józefowa zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Zespół trenera Marka Hyza w minionej kolejce rozprawił się 4:1 z innym kandydatem do awansu, Omegą Stary Zamość i chciał pójść za ciosem. Jednak Cosmos pod wodzą nowego trenera Piotra Wasilewskiego wiosną sprawił już niespodziankę remisując z Gromem Różaniec, a w minionej kolejce ulegając tylko 0:1 Huczwie Tyszowce.

Pierwsza połowa nie zwiastowała, że w meczu padnie aż siedem bramek. Co prawda w 20 minucie gola na 1:0 zdobył Mateusz Staroń, a w 35 minucie podwyższył wynik na 2:0 po rzucie karnym, ale goście po strzale Mateusza Późniaka również z „wapna” goście zdobyli gola kontaktowego.

Po zmianie stron padły aż cztery gole i gospodarze nie pozostawili złudzeń rywalom. Klasą sam dla siebie był Staroń, który w drugiej połowie dołożył kolejne dwie bramki trafiając w 75 i 82 minucie. Arkadiusz Dziura niejako nie chciał być o wiele gorszy od swojego kolegi i także wpisał się na listę strzelców dwukrotnie (w 50 i 87 minucie), a Victoria wygrała aż 6:1. – Będą to dla nas bardzo udane Święta – cieszył się po spotkaniu trener Victorii. – W pierwszej połowie popełniliśmy w zasadzie jeden błąd i dzięki temu Cosmos zdobył bramkę. Wygraliśmy wysoko, ale rywale zagrali przeciwko nam bardzo ambitnie. Naszym celem jest zajęcie minimum piątej lokaty, a jeśli się uda, chcemy włączyć się do walki o awans – dodał Hyz.

– Do przerwy nasza gra wyglądała bardzo dobrze – powiedział szkoleniowiec zespołu z Józefowa. Potem jednak to się zmieniło. Gratuluję rywalom zwycięstwa. W moim odczuciu Victoria obecnie prezentuje się najlepiej z zespołów, które w tym sezonie walczą o awans. My skupiamy się na walce o utrzymanie i za tydzień czeka bardzo ważny mecz z Olimpią Miączyn – dodał Wasilewski.

Victoria Łukowa/Chmielek – Cosmos Józefów 6:1 (2:1)

Bramki:Staroń (20, 35. - z karny, 75., 82.), Dziura (50., 87.) – Późniak 42. - karny)

Victoria:Berbecki – Baran, Wojtyna, Czapla, Jonak – Hanas (65. Skrzypek), Klecha (70. Adamowicz), Kulpa (75. Król), Dziura – Karwacki (80 Mielnik), Staroń.

Cosmos: Pasierbiewicz – Paniak, Kołcon, Późniak, Gnap, Łagożny, Sz. Mielniczek, Podolak, Przybysławski (55. P. Mielniczek), Szczerba, Piechnik (80. Nieścior).

Źródło tekstu: dziennikwschodni.pl