Cosmos Józefów – Grom Różaniec 0:5 (0:2). Różaniec na topie

Grom Różaniec wygrał w Długim Kącie z Cosmosem Józefów 5:0 (2:0) i awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Huczwę Tyszowce, Roztocze Szczebrzeszyn i Omegę Stary Zamość wyprzedził tylko dzięki najkorzystniejszemu bilansowi bramek zdobytych i straconych. Cztery czołowe zespoły zdobyły w dwóch pierwszych kolejkach po sześć punktów.

Dość szybko usadowiła się na czele tabeli czwórka zespołów, uważanych za faworytów rozgrywek zamojskiej klasy okręgowej – Grom Różaniec, Huczwa Tyszowce, Roztocze Szczebrzeszyn i Omega Stary Zamość. Na topie znalazł się Grom, ale tylko dlatego, że w dwóch pierwszych meczach uzyskał najlepszy bilans bramkowy. Podopieczni treneraBogdana Antolakastrzelili siedem goli i ani razu nie dopuścili do utraty bramki. –Zachowujemy zimne głowy, bo przecież nie graliśmy z ligowymi potentatami. Olimpia Miączyn i Cosmos Józefów nie będą walczyły o czołowe miejsca w tabeli. Pierwszy poważniejszy sprawdzian czeka nas już w trzech najbliższych kolejkach. Zagramy kolejno z Koroną Łaszczów, Sokołem Zwierzyniec i Roztoczem Szczebrzeszyn– mówi Bogdan Antolak, szkoleniowiec Gromu.

W drugiej kolejce Grom wygrał na boisku w Długim Kącie z Cosmosem 5:0 (2:0). Już po ośmiu minutach rywalizacji wiadomo było, że gospodarze mają nikłe szanse na zainkasowanie choćby jednego punktu w potyczce z kandydatem do mistrzostwa „okręgówce”. W 6 minucie ładną akcję Gromu wykończyłJarosław Rak. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył z karnegoArkadiusz Kusiak. „Jedenastkę” sędziaWojciech Szewczukz Hrubieszowa odgwizdał za faulMateusza PóźniakanaRafale Wojtowiczu. –Te dwie bramki „ustawiły” mecz. Spotkanie mogło się jednak inaczej rozpocząć, gdyż w 2 minucie nasz bramkarz Łukasz Mazurek wygrał pojedynek z piłkarzem Cosmosu– mówi Bogdan Antolak.

Sytuację sam na sam zŁukaszem MazurkiemzaprzepaściłJakub Danaj. Długo prowadził samotnie piłkę, miał sporo swobody, jednak jego strzał obronił różaniecki golkiper. –Wynik nie odzwierciedla w pełni tego, co działo się na boisku. Grom nie miał aż tak dużej przewagi, choć rzeczywiście był od nas dużo lepszy i w potyczce z tym zespołem wiele nie mogliśmy zwojować. Na te dwa gole jednak zasłużyliśmy– twierdziJacek Podolak, środkowy pomocnik Cosmosu.

Swoją dominację Grom potwierdził kolejnymi trafieniami dopiero w ostatnich 20 minutach spotkania. Najpierw bramkę zdobył Rafał Wojtowicz, potem samobójcze trafienie zaliczyłPatryk Mielniczek, a wynik meczu ustaliłKrzysztof Wróbel(na zdjęciu). –Cosmos nie prezentuje się tak, jak w rundzie wiosennej, ponieważ latem stracił trzech kluczowych zawodników. W końcówce piłkarze z Józefowa opadli z sił, a my to wykorzystaliśmy, strzelając trzy kolejne gole– komentuje trener Bogdan Antolak.

W trzeciej kolejce Cosmos uda się do Tyszowiec na mecz z Huczwą, zaś Grom przyjmie na własnym boisku Koronę Łaszczów.

Cosmos Józefów – Grom Różaniec 0:5 (0:2)

niedziela, 21 sierpnia 2016Długi Kąt

SKŁAD COSMOSUPatryk Surmacz – Arkadiusz Paniak (56 Mateusz Szczerba), Mateusz Późniak, Patryk Mielniczek, Przemysław Kołcon (64 Piotr Kiełbus) – Andrzej Haczykowski (30 Dariusz Gnap), Mateusz Łagożny, Szymon Mielniczek (76 Jarosław Nowak), Jacek Podolak, Jakub Danaj – Kamil Przybysławski (74 Michał Gontarz)
TRENERArtur Piechnik

SKŁAD GROMUŁukasz Mazurek – Paweł Kapuśniak (88 Marek Gleń), Marcin Paluch, Michał Myszak, Patryk Kuczyński – Piotr Larwa (82 Marek Czarny), Kamil Kaproń, Rafał Wojtowicz, Jarosław Rak – Arkadiusz Kusiak (73 Krzysztof Wróbel), Arkadiusz Kwiatkowski (63 Jakub Grasza)
TRENERBogdan Antolak

GOLE0:1 Jarosław Rak 6, 0:2 Arkadiusz Kusiak 8 (z karnego), 0:3 Rafał Wojtowicz 70, 0:4 Patryk Mielniczek 78 (samobójczy), 0:5 Krzysztof Wróbel 90
ŻÓŁTE KARTKIPatryk Mielniczek, Jacek Podolak, Jarosław Nowak (Cosmos), Michał Myszak, Jarosław Rak, Kamil Kaproń, Arkadiusz Kusiak, Wojciech Markowicz – na ławce rezerwowych, Piotr Larwa (Grom)